DSA6011JL2B-024.0000VAO Images
DSA6011JL2B-024.0000VAO Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSA6011JL2B-024.0000VAO
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSA6011JL2B-024.0000VAO Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    ZL792388GDG
    IC TELECOM INTERFACE 196BGA
    JAN1N758D-1/TR
    VOLTAGE REGULATOR
    MSMCJ12AE3
    TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
    PM8561B-F3EI
    IC INTFACE SPECIALIZED 650FCBGA
    MIC5312-GPYML-TR
    IC REG LINEAR 1.8V/3V 10MLF
    DSC1222DL1-156M2500
    LOW JITTER MEMS OSC 156.25 MHZ L
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSA6011JL2B-024.0000VAO
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tube
  • Series: DSA60XX
  • PartStatus: Active
  • BaseResonator: MEMS
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 24 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.8V ~ 3.3V
  • FrequencyStability: ±25ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 105°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 1.3mA (Typ)
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-SMD, No Lead
  • Size/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)