DSA6111JI2B-032K768VAO Images
DSA6111JI2B-032K768VAO Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSA6111JI2B-032K768VAO
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSA6111JI2B-032K768VAO Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    SST39SF040-45-4I-WHE-T
    IC FLASH 4MBIT PARALLEL 32TSOP
    MIC705MY-TR
    IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC
    JANTX1N5523C-1
    DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35
    JANTXV1N5711UB
    SCHOTTKY DIODE
    CDLL4904
    DIODE ZENER
    PIC18F66J60T-I/PT
    IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSA6111JI2B-032K768VAO
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tube
  • Series: DSA61XX
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 32.768 kHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.71V ~ 3.63V
  • FrequencyStability: ±25ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 3mA (Typ)
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-VLGA
  • Size/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)