DSA6111JL2B-024.0000TVAO Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSA6111JL2B-024.0000TVAO
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSA6111JL2B-024.0000TVAO Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    PIC16LC65A-04I/P
    IC MCU 8BIT 7KB OTP 40DIP
    A54SX32A-2PQ208
    IC FPGA 174 I/O 208QFP
    DSC8001DL5T
    MEMS OSC PROG BLANK 1MHZ-150MHZ
    PIC32MZ1024ECM124-I/TL
    IC MCU 32BIT 1MB FLASH 124VTLA
    DSPIC33EP32MC502T-E/MM
    IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28QFN
    PIC16F1776-E/MX
    IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28UQFN
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSA6111JL2B-024.0000TVAO
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tape & Reel (TR)
  • Series: DSA61XX
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 24 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.71V ~ 3.63V
  • FrequencyStability: ±25ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 105°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 3mA (Typ)
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-VLGA
  • Size/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)