DSA6331JI2FB-024.5760VAO Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSA6331JI2FB-024.5760VAO
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSA6331JI2FB-024.5760VAO Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    M2S050TS-1VF400I
    IC SOC CORTEX-M3 166MHZ 400VFBGA
    MIC2287CYD5-TR
    IC LED DRIVER RGLTR DIM TSOT23-5
    AT6005LV-4AC
    IC FPGA 80 I/O 100TQFP
    SY100EL58ZI
    IC MULTIPLEXER 1 X 2:1 8SOIC
    EV16T60A
    EVB-KSZ9131RNX PLUG-IN EVALUATIO
    CDLL5312
    DIODE SCHOTTKY 1A DO-213AB
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSA6331JI2FB-024.5760VAO
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tube
  • Series: DSA63XX
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 24.576 MHz
  • Function: -
  • Output: LVCMOS
  • Voltage-Supply: 1.8V ~ 3.3V
  • FrequencyStability: ±25ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: ±2.50%, Center Spread
  • Current-Supply(Max): 3mA (Typ)
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-SMD, No Lead
  • Size/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)