DSC1001AE1-049.1520, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 49.1520MHZ CMOS SMD
DSC1001AE1-049.1520 Images
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 64TQFP
DIODE ZENER 9.1V 1.5W DO204AL
IC EERAM 4KBIT I2C 1MHZ 8SOIC
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001AE1-049.1520Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 49.1520MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 49.152 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 7.1mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No Lead Exposed PadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)DSC1001AE1-049.1520 | Microchip Technology | NHE Electronics