DSC1001AE5-020.0000T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
DSC1001AE5-020.0000T Images
DIODE MODULE 45V 250A 2TOWER
IC FLASH 2MBIT PARALLEL 32PLCC
MEMS OSC PROG XO CMOS 1.71V
MEMS OSC LOW POWET 150MHZ LVCMOS
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SSOP
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001AE5-020.0000TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 20 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 6.3mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No Lead Exposed PadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)DSC1001AE5-020.0000T | Microchip Technology | NHE Electronics