DSC1001AI1-016.0000, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
DSC1001AI1-016.0000 Images
MOD INVERTER CCFL 6W 5V PROG
IC INTERFACE SPECIALIZED 16SOIC
IC MULTIPLEXER 6 X 2:1 28PLCC
IC EEPROM 2KBIT SPI 2MHZ 8DIP
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001AI1-016.0000Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 16 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 6.5mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No Lead Exposed PadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)DSC1001AI1-016.0000 | Microchip Technology | NHE Electronics