DSC1001AI3-040.0000T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
DSC1001AI3-040.0000T Images
TVS DIODE 29.7VWM 53.6VC AXIAL
IC TELECOM INTERFACE 44PLCC
LINE MOD FXSKNG LE88276DLC
DIODE ZENER 6.8V 3W DO204AL
IC MCU 8BIT 20KB FLASH 44TQFP
DIODE ZENER 13V 3W DO216AA
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001AI3-040.0000TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 40 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.7V ~ 3.6VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 10.5mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-VDFN Exposed PadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)DSC1001AI3-040.0000T | Microchip Technology | NHE Electronics