DSC1001BE3-026.0000, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC LOW POWER 26MHZ LVCMOS
DSC1001BE3-026.0000 Images
DEVICE ADAPTER FOR PIC17C762
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 64VQFN
MEMS OSC 52MHZ LVCMOS 50PPM 2.5X
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001BE3-026.0000Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC LOW POWER 26MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 26 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: -AbsolutePullRange(APR): ±20ppmOperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 8mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-VDFNSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)DSC1001BE3-026.0000 | Microchip Technology | NHE Electronics