DSC1001BI1-001.8432, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
DSC1001BI1-001.8432 Images
IC EEPROM 16KBIT SPI 1MHZ 8DIP
TVS DIODE 160VWM 259VC CASE-1
RF TRANS NPN 50V 1.4GHZ 55ST
HIGH-PERFORMANCE DUAL 150 MILLAM
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001BI1-001.8432Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 1.8432 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 6.3mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)DSC1001BI1-001.8432 | Microchip Technology | NHE Electronics