DSC1001CI3-025.0000, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
DSC1001CI3-025.0000 Images
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SSOP
IC EEPROM 16KBIT SPI 3MHZ 8DIP
DIODE ZENER TEMP COMPENSATED
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMCG
IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 8MSOP
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001CI3-025.0000Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 25 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 8mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-VDFNSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)DSC1001CI3-025.0000 | Microchip Technology | NHE Electronics