DSC1001CL1-040.0000, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
DSC1001CL1-040.0000 Images
TVS DIODE 53VWM 85VC CASE-1
DIODE GEN PURP 75V 300MA UB
DIODE ZENER 56V 500MW DO7
IC SRAM 64KBIT SPI 20MHZ 8TSSOP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SSOP
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001CL1-040.0000Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 40 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8V ~ 3.3VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 105°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 8mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-VDFNSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)DSC1001CL1-040.0000 | Microchip Technology | NHE Electronics