DSC1001CL3-072.0000T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 72.0000MHZ CMOS SMD
DSC1001CL3-072.0000T Images
DIODE ZENER 91V 3W DO204AL
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
TVS DIODE 64VWM 103VC PLAD
MEMS OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
IC GATE DRVR HI/LOW SIDE 8SOIC
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001CL3-072.0000TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 72.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 72 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 105°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 10.5mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)DSC1001CL3-072.0000T | Microchip Technology | NHE Electronics