DSC1001CL5-001.6000, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 1.6000MHZ CMOS SMD
DSC1001CL5-001.6000 Images
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64TQFP
MODULE WIRELESS BLUETOOTH
MOD INVERTER CCFL 4W 5V PROG
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001CL5-001.6000Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 1.6000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 1.6 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 105°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 6.3mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)DSC1001CL5-001.6000 | Microchip Technology | NHE Electronics