DSC1001CL5-006.7900, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 6.7900MHZ CMOS SMD
DSC1001CL5-006.7900 Images
IC MCU 16BIT 152KB FLASH 48UQFN
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 44QFN
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SOIC
TRANS 4NPN 50V 0.8A TO116
COMPILER C PIC18 PRO HPA ACCESS
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001CL5-006.7900Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 6.7900MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 6.79 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 105°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 6.3mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)DSC1001CL5-006.7900 | Microchip Technology | NHE Electronics