DSC1001DE5-150.0000, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC LOW POWET 150MHZ LVCMOS
DSC1001DE5-150.0000 Images
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP
DIODE ZENER 25V 500MW DO213AA
TVS DIODE 9VWM 15.4VC PLAD
IC FLASH 16MBIT PARALLEL 48WFBGA
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001DE5-150.0000Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC LOW POWET 150MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 150 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: -AbsolutePullRange(APR): ±10ppmOperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 16.6mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-VDFNSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)DSC1001DE5-150.0000 | Microchip Technology | NHE Electronics