DSC1001DI1-024.5760T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
DSC1001DI1-024.5760T Images
IC MCU 8BIT 72KB FLASH 44TQFP
TVS DIODE 10VWM 17VC SMLG
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 48TQFP
MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 14SMD
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001DI1-024.5760TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 24.576 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 6.3mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)DSC1001DI1-024.5760T | Microchip Technology | NHE Electronics