DSC1001DI5-001.8432T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 1.8432MHZ LVCMOS SMD
DSC1001DI5-001.8432T Images
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC
TVS DIODE 64VWM 104VC DO204AR
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001DI5-001.8432TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 1.8432MHZ LVCMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 1.8432 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 6.3mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)DSC1001DI5-001.8432T | Microchip Technology | NHE Electronics