DSC1001DI5-008.2000T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 8.2000MHZ CMOS SMD
DSC1001DI5-008.2000T Images
ATMXT2912TDAT-SPI-PCB DEV PCB
IC REG LIN 1.1V 150MA TSOT23-5
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144TQFP
KIT EVAL FOR SWITCHING REGULATOR
IC EEPROM 64KBIT I2C 8SOIJ
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001DI5-008.2000TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 8.2000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 8.2 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 6.3mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)DSC1001DI5-008.2000T | Microchip Technology | NHE Electronics