DSC1001DI5-054.0000T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 54.0000MHZ CMOS SMD
DSC1001DI5-054.0000T Images
IC FF D-TYPE SNGL 1BIT 8SOIC
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC
IGBT 600V 143A 625W TO264
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8SOIC
IC EEPROM 128KBIT SPI 8SOIJ
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001DI5-054.0000TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 54.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 54 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 7.1mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)DSC1001DI5-054.0000T | Microchip Technology | NHE Electronics