DSC1001DI5-057.5580T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 57.5580MHZ CMOS SMD
DSC1001DI5-057.5580T Images
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SOIC
IC DIVIDER /4 3.3/5V 8-SOIC
3-OUTPUT MEMS CLOCK GEN, 12M, 50
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144LQFP
TVS DIODE 40VWM 64.8VC DO214AB
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001DI5-057.5580TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 57.5580MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 57.558 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.7V ~ 3.6VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 10.5mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-VDFNSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)DSC1001DI5-057.5580T | Microchip Technology | NHE Electronics