DSC1001DL1-004.0960, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 4.0960MHZ CMOS SMD
DSC1001DL1-004.0960 Images
IC REG BUCK 1.8V 600MA 8MLF
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO204AR
MOD INVERTER CCFL 2.2W 3.3V PROG
DIODE GEN PURP 400V 3A B-MELF
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001DL1-004.0960Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 4.0960MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 4.096 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 105°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 6.3mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)DSC1001DL1-004.0960 | Microchip Technology | NHE Electronics