DSC1001DL2-027.0000, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
DSC1001DL2-027.0000 Images
TVS DIODE 75VWM 121VC SMBG
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20SSOP
IC FLASH 8MBIT PARALLEL 40TSOP
IC REG LIN POS ADJ 500MA 20LCC
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001DL2-027.0000Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 27 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 105°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 7.2mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)DSC1001DL2-027.0000 | Microchip Technology | NHE Electronics