DSC1001DL2-066.6700, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 66.6700MHZ CMOS SMD
DSC1001DL2-066.6700 Images
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
DIODE SCHOTTKY 100V 3A POWERMITE
TVS DIODE 110VWM 177VC SMCJ
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC
IC REG LINEAR 1.85V 150MA 6MLF
TVS DIODE 150VWM 243VC CASE 5A
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001DL2-066.6700Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 66.6700MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66.67 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 105°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 8mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)DSC1001DL2-066.6700 | Microchip Technology | NHE Electronics