DSC1001DL5-096.0000, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 96.0000MHZ CMOS SMD
DSC1001DL5-096.0000 Images
ADAPTER BOARD SKT CQ256-FG896
PROCESSOR MODULE FOR ICE4000
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SC70-3
IC REG LINEAR 2.5V 500MA 8MSOP
MEMS OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1001DL5-096.0000Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 96.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1001PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 96 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.8 ~ 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 105°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 11.9mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)DSC1001DL5-096.0000 | Microchip Technology | NHE Electronics