DSC1030BC0-050.0000T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
DSC1030BC0-050.0000T Images
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44VQFN
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40QFN
IC GATE DRVR LOW-SIDE 8SOIC
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44TQFP
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1030BC0-050.0000TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC1030, PureSilicon™PartStatus: ObsoleteBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 50 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 3VFrequencyStability: -AbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: 0°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4mA (Typ)Ratings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-VDFNSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)DSC1030BC0-050.0000T | Microchip Technology | NHE Electronics