DSC1033AI2-016.0000T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
DSC1033AI2-016.0000T Images
TVS DIODE 12VWM 22VC P600
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFN
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMLG
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMLG
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1033AI2-016.0000TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC1033, PureSilicon™PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 16 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 3mA (Typ)Ratings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No Lead Exposed PadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)DSC1033AI2-016.0000T | Microchip Technology | NHE Electronics