DSC1033BC2-025.0000, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
DSC1033BC2-025.0000 Images
IC INTERFACE SPECIALIZED 36QFN
IC EEPROM 16KBIT SPI 3MHZ 8MSOP
IC COMP OPENDRN 1.6V SNGL 8-MSOP
IC EEPROM 2KBIT SPI 3MHZ 8SOIC
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1033BC2-025.0000Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1033, PureSilicon™PartStatus: ObsoleteBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 25 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: 0°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 3mA (Typ)Ratings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)DSC1033BC2-025.0000 | Microchip Technology | NHE Electronics