DSC1033DI2-027.0000, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
DSC1033DI2-027.0000 Images
IC EEPROM 16KBIT SPI 2MHZ 8DIP
TVS DIODE 12.2VWM 22.3VC SQ-MELF
MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 14SMD
IC EEPROM 32KBIT I2C SOT23-5
DIODE ZENER 13V 2W DO204AL
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 16CERDIP
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1033DI2-027.0000Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1033, PureSilicon™PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 27 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 3mA (Typ)Ratings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)DSC1033DI2-027.0000 | Microchip Technology | NHE Electronics