DSC1033DI2-033.3330, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
DSC1033DI2-033.3330 Images
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
SENSOR DIGITAL -55C-125C 8SOIC
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMBJ
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TQFP
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1033DI2-033.3330Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1033, PureSilicon™PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 33.333 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 3mA (Typ)Ratings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)DSC1033DI2-033.3330 | Microchip Technology | NHE Electronics