DSC1101AL2-156.2500 Images
KIT DEV DMX512A LIGHTING COMM
IC COMPARATOR 1.8V O-D SOT23-6
IC SOC CORTEX-M3 166MHZ 325BGA
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP
IC PFC CTRLR DCM 1.7MHZ 8SOIC
IC REG LINEAR 1.85V/2.9V 10MLF
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1101AL2-156.2500Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105CProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1101PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 156.25 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 2.25V ~ 3.63VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 105°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 35mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 6-VDFN Exposed PadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)DSC1101AL2-156.2500 | Microchip Technology | NHE Electronics