DSC1101BL5-022.1184 Images
DSC1101BL5-022.1184 Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSC1101BL5-022.1184
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: OSC MEMS -40C-85C, 50PPM, 3.2X2.
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSC1101BL5-022.1184 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    AT49F002T-90VC
    IC FLASH 2MBIT PARALLEL 32VSOP
    MCP1403-E/MF
    IC GATE DRVR LOW-SIDE 8DFN
    DSC1122AI2-100.0000T
    MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
    AC162094
    HEADER MPLAB ICD2 24FJ64GA004 44
    24LC02BT-E/SN16KVAO
    IC EEPROM 2KBIT I2C 400KHZ 8SOIC
    AT28C010E-20PI
    IC EEPROM 1MBIT PARALLEL 32DIP
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSC1101BL5-022.1184
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tube
  • Series: DSC1101
  • PartStatus: Active
  • BaseResonator: MEMS
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 22.1184 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 2.25V ~ 3.6V
  • FrequencyStability: ±10ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 105°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 35mA
  • Ratings: -
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 6-VDFN
  • Size/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)