DSC1101CE5-024.5760T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC LOW JITTER 24.576MHZ LV
DSC1101CE5-024.5760T Images
IC REG LINEAR 2.5V 1.5A TO220-3
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 100TFBGA
DIODE ZENER 13V 500MW DO35
IC EERAM 4KBIT I2C 1MHZ 8TSSOP
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1101CE5-024.5760TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC LOW JITTER 24.576MHZ LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC1101PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 24.576 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 2.25V ~ 3.6VFrequencyStability: -AbsolutePullRange(APR): ±10ppmOperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 35mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 6-VDFNSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)DSC1101CE5-024.5760T | Microchip Technology | NHE Electronics