DSC1102CI1-108.0000T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC LOW JITTER 108MHZ LVPEC
DSC1102CI1-108.0000T Images
DIODE ZENER TEMP COMPENSATED
MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AB
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1102CI1-108.0000TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC LOW JITTER 108MHZ LVPECProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC1102PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 108 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVPECLVoltage-Supply: 2.25V ~ 3.6VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 58mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 6-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)DSC1102CI1-108.0000T | Microchip Technology | NHE Electronics