DSC1123AE1-081.0000T Images
DSC1123AE1-081.0000T Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSC1123AE1-081.0000T
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: OSC MEMS LOW PWR SMD
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSC1123AE1-081.0000T Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    ATXMEGA128C3-MNR
    IC MCU 8/16BIT 128KB FLASH 64QFN
    JANS1N7053-1
    ZENER DIODE
    DSPIC30F3012-30I/P
    IC MCU 16BIT 24KB FLASH 18DIP
    MCP48CMB02-E/MF
    IC DAC 8BIT 10DFN
    AT24C512-10TU-1.8-T
    IC EEPROM 512KBIT I2C 8TSSOP
    SY10E111LJZ-TR
    IC CLK BUFFER 1:9 28PLCC
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSC1123AE1-081.0000T
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tape & Reel (TR)
  • Series: DSC1123
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 81 MHz
  • Function: Enable/Disable
  • Output: LVDS
  • Voltage-Supply: 2.25V ~ 3.63V
  • FrequencyStability: ±50ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -20°C ~ 70°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 32mA
  • Ratings: -
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 6-VDFN Exposed Pad
  • Size/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)