DSC1123BI3-050.0000, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC LOW JITTER 50MHZ LVDS 2
DSC1123BI3-050.0000 Images
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18DIP
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40UQFN
IC GATE DRVR HI/LOW SIDE 8TDFN
IC FLASH 16MBIT PARALLEL 48TFBGA
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64TQFP
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1123BI3-050.0000Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC LOW JITTER 50MHZ LVDS 2Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC1123PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 50 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVDSVoltage-Supply: 2.25V ~ 3.63VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 32mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 6-VDFNSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)DSC1123BI3-050.0000 | Microchip Technology | NHE Electronics