DSC1123CI2-175.0000T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 175.0000MHZ LVDS SMD
DSC1123CI2-175.0000T Images
TVS DIODE 16VWM 26VC PLAD
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC
MEMS OSC ULTTA LOW POWET LVCMOS
IC EEPROM 2KBIT I2C 400KHZ 8SOIC
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SPDIP
Product Specifications:
MfrPart.: DSC1123CI2-175.0000TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 175.0000MHZ LVDS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC1123PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 175 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVDSVoltage-Supply: 2.25V ~ 3.63VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 22mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 6-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)DSC1123CI2-175.0000T | Microchip Technology | NHE Electronics