DSC1123DI1-322.2656T Images
DSC1123DI1-322.2656T Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSC1123DI1-322.2656T
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSC1123DI1-322.2656T Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    ZLS30224
    SOFTWARE IMA CORE RELEASE 2.0
    PIC18LF4439-I/P
    IC MCU 8BIT 12KB FLASH 40DIP
    PD-9001-25GR/AC-AU
    ACCY POWER OVER ETHERNET
    PIC16F1823-I/JQ
    IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16UQFN
    DSC1103BI1-120.0000
    MEMS OSC XO 120.0000MHZ LVDS SMD
    PIC16LF1619-I/SS
    IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SSOP
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSC1123DI1-322.2656T
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tape & Reel (TR)
  • Series: DSC1123
  • PartStatus: Active
  • BaseResonator: MEMS
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 322.2656 MHz
  • Function: Enable/Disable
  • Output: LVDS
  • Voltage-Supply: 2.25V ~ 3.63V
  • FrequencyStability: ±50ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 32mA
  • Ratings: -
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 6-SMD, No Lead
  • Size/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)