DSC6001CI2A-048.0000T Images
DSC6001CI2A-048.0000T Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSC6001CI2A-048.0000T
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: OSC MEMS LOW PWR LVCMOS
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSC6001CI2A-048.0000T Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    PIC24F08KM204T-I/PT
    IC MCU 16BIT 8KB FLASH 44TQFP
    JAN1N5645A
    TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO202AA
    1N5223B (DO-35)
    DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35
    TVS505
    TVS DIODE 5VWM 9.3VC AXIAL
    UFS550J/TR13
    DIODE GEN PURP 500V 5A DO214AB
    MCP41HV51T-502E/MQ
    IC DGTL POT 5KOHM 256TAP 20QFN
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSC6001CI2A-048.0000T
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tape & Reel (TR)
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 48 MHz
  • Function: Enable/Disable
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.71V ~ 3.63V
  • FrequencyStability: ±25ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 1.3mA (Typ)
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-VDFN
  • Size/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)