DSC6001HI2A-020.0000 Images
DSC6001HI2A-020.0000 Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSC6001HI2A-020.0000
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC ULTRA LOW POWER LVCMOS
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSC6001HI2A-020.0000 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    A1020B-2PQG100C
    IC FPGA 69 I/O 100QFP
    MA15KP130CAE3
    TVS DIODE 130VWM 209VC DO204AR
    AT25DF161-SSH-T
    IC FLASH 16MBIT SPI 100MHZ 8SOIC
    1N4744AG
    VOLTAGE REGULATOR
    ATMEGA1280V-8CUR
    IC MCU 8BIT 128KB FLASH 100CBGA
    DSC1001CE2-064.0000T
    MEMS OSC LOW POWER LVCMOS 20C-7
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSC6001HI2A-020.0000
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Bag
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 20 MHz
  • Function: Enable/Disable
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.71V ~ 3.63V
  • FrequencyStability: -
  • AbsolutePullRange(APR): ±25ppm
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 1.3mA (Typ)
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-VFLGA
  • Size/Dimension: 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)