DSC6003CI2A-016.0000T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
DSC6003CI2A-016.0000T Images
TVS DIODE 90VWM 146VC DO204AR
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24VQFN
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14TSSOP
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP
IC FLSH 8MBIT SPI/QUAD I/O 8SOIC
Product Specifications:
MfrPart.: DSC6003CI2A-016.0000TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC60XXPartStatus: ObsoleteBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 16 MHzFunction: Enable/DisableOutput: CMOSVoltage-Supply: 1.71V ~ 3.63VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 1.25mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)DSC6003CI2A-016.0000T | Microchip Technology | NHE Electronics