DSC6011CI2A-025.0000 Images
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 44QFN
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44TQFP
DIODE ZENER 9.1V 2W DO204AL
IC REG LINEAR 12V 500MA TO39
Product Specifications:
MfrPart.: DSC6011CI2A-025.0000Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC ULTRA LOW POWER LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: DSC60XXPartStatus: ObsoleteBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 25 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.71V ~ 3.63VFrequencyStability: -AbsolutePullRange(APR): ±25ppmOperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 1.3mA (Typ)Ratings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-VDFNSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)DSC6011CI2A-025.0000 | Microchip Technology | NHE Electronics