DSC6011CI2A-025.0000T Images
DSC6011CI2A-025.0000T Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSC6011CI2A-025.0000T
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC ULTRA LOW POWER LVCMOS
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSC6011CI2A-025.0000T Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    15KPA180AE3/TR13
    TVS DIODE 180VWM 288.5VC P600
    CDLL4114E3/TR
    VOLTAGE REGULATOR
    JANTXV1N4120DUR-1
    DIODE ZENER 30V 500MW DO213AA
    AT97SC3204-U2A1A-20
    IC CRYPTO TPM LPC 28TSSOP
    PIC16CE624T-04E/SS
    IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP
    SST26WF040BAT-104I/NP
    IC FLASH 4MBIT SPI/QUAD 8USON
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSC6011CI2A-025.0000T
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tape & Reel (TR)
  • Series: DSC60XX
  • PartStatus: Obsolete
  • BaseResonator: MEMS
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 25 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.71V ~ 3.63V
  • FrequencyStability: -
  • AbsolutePullRange(APR): ±25ppm
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 1.3mA (Typ)
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-VDFN
  • Size/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)