DSC6011CI2A-026.0000 Images
DSC6011CI2A-026.0000 Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSC6011CI2A-026.0000
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC ULTRA LOW POWER LVCMOS
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSC6011CI2A-026.0000 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    1N5638
    TVS DIODE
    PIC16F721T-I/SS
    IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SSOP
    1N5258B (DO-35)
    DIODE ZENER 36V 500MW DO35
    1N5268BUR-1
    DIODE ZENER
    1N5634A
    TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO13
    SMBJ5338A/TR13
    DIODE ZENER 5.1V 5W SMBJ
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSC6011CI2A-026.0000
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tube
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 26 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.71V ~ 3.63V
  • FrequencyStability: -
  • AbsolutePullRange(APR): ±25ppm
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 1.3mA (Typ)
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-VDFN
  • Size/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)