DSC6011JI2A-037.1250T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 37.1250MHZ CMOS SMD
DSC6011JI2A-037.1250T Images
IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 8SOIC
IC COMP OPENDRN 1.6V DUAL 8-DIP
MEMS OSC LOW POWER LVCMOS 20C-7
IC EPROM 8MBIT PARALLEL 32PLCC
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Product Specifications:
MfrPart.: DSC6011JI2A-037.1250TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 37.1250MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC60XXPartStatus: ObsoleteBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 37.125 MHzFunction: -Output: CMOSVoltage-Supply: 1.71V ~ 3.63VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 1.3mA (Typ)Ratings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)DSC6011JI2A-037.1250T | Microchip Technology | NHE Electronics