DSC6011MA3B-025.0000 Images
DSC6011MA3B-025.0000 Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSC6011MA3B-025.0000
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC AUTO -40C-125C
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSC6011MA3B-025.0000 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    KSZ8721SL-TR
    IC TRANSCEIVER FULL 1/1 48SSOP
    JANTX1N4099D-1
    DIODE ZENER 6.8V 500MW DO35
    PIC18F67K40-I/PT
    IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP
    PIC18F24K50-E/SO
    IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC
    JANS1N4626UR-1
    ZENER DIODE
    DSC1001CI1-111.0000T
    MEMS OSC XO 111.0000MHZ CMOS SMD
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSC6011MA3B-025.0000
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Bag
  • Series: DSC60XXB
  • PartStatus: Active
  • BaseResonator: MEMS
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 25 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.8V ~ 3.3V
  • FrequencyStability: ±20ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 125°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 1.3mA (Typ)
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-VFLGA
  • Size/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)