DSC6011MI1A-020.0000T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
DSC6011MI1A-020.0000T Images
MEMS OSC ULTRA LOW POWER LVCMOS
MEMS OSC XO 133.3330MHZ CMOS SMD
DIODE ZENER TEMP COMPENSATED
TVS DIODE 280VWM 452VC DO204AR
Product Specifications:
MfrPart.: DSC6011MI1A-020.0000TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC60XXPartStatus: ObsoleteBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 20 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.71V ~ 3.63VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 1.3mA (Typ)Ratings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)DSC6011MI1A-020.0000T | Microchip Technology | NHE Electronics