DSC6011MI2A-019.2000T Images
DSC6011MI2A-019.2000T Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSC6011MI2A-019.2000T
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC ULTRA LOW POWER LVCMOS
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSC6011MI2A-019.2000T Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    M2GL010-VFG256
    IC FPGA 138 I/O 256FBGA
    AT29LV1024-15TI
    IC FLASH 1MBIT PARALLEL 48TSOP
    1N4744AG
    VOLTAGE REGULATOR
    JAN1N4626-1/TR
    VOLTAGE REGULATOR
    DSC1001DE2-022.0000T
    MEMS OSC 22MHZ LVCMOS 25PPM 2.5X
    1N5362B/TR8
    DIODE ZENER 28V 5W T18
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSC6011MI2A-019.2000T
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tape & Reel (TR)
  • Series: DSC60XX
  • PartStatus: Obsolete
  • BaseResonator: MEMS
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 19.2 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.71V ~ 3.63V
  • FrequencyStability: ±25ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 1.3mA (Typ)
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-VFLGA
  • Size/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)