DSC6011MI2A-033.0000, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 33.0000MHZ CMOS SMD
DSC6011MI2A-033.0000 Images
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC
MOD INVERTER CCFL 6W 5V PROG
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 24QFN
IC GATE DRVR LOW-SIDE SOT23-5
Product Specifications:
MfrPart.: DSC6011MI2A-033.0000Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 33.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: BagSeries: DSC60XXPartStatus: ObsoleteBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 33 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.71V ~ 3.63VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 1.3mA (Typ)Ratings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)DSC6011MI2A-033.0000 | Microchip Technology | NHE Electronics