DSC6011MI2A-048.0000T, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
DSC6011MI2A-048.0000T Images
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 14TSSOP
IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT89-3
IC EEPROM 4KBIT I2C 1MHZ 8TSSOP
DIODE SCHOTTKY 3A 100V SMCJ
Product Specifications:
MfrPart.: DSC6011MI2A-048.0000TMfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: DSC60XXPartStatus: ObsoleteBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 48 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: CMOSVoltage-Supply: 1.71V ~ 3.63VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 1.3mA (Typ)Ratings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)DSC6011MI2A-048.0000T | Microchip Technology | NHE Electronics